Twee personen staan rug aan rug in donkere jassen tegen een neutrale grijze achtergrond. Anne van Zantwijk

muziek

Heijmans & Vrienten

Wachtend op de dood

Tickets

Haal je tickets

zaterdag 21 november 2026

Tijd20:00 LocatieConcertzaal Prijs € 32,50
Prijzen
1e rang
normaal € 32,50
2e rang
normaal € 29,50
3e rang beperkt zicht
normaal € 24,50

Wat als onze kleinkunstartiesten niet in de lage landen, maar in het diepe zuiden van Amerika waren opgegroeid? Hoe zou Maarten van Roozendaal hebben geklonken als hij in New Orleans was geboren? Of Boudewijn de Groot in Nashville? Wat als Shaffy was aangespoeld in Memphis in plaats van Mokum? Of andersom: als de familie van Townes van Zandt de Zaanstreek nooit had verlaten? En stel je eens de sound voor van Dr. John, maar dan op Marken.

Maarten Heijmans en Xander Vrienten zoeken het uit in Wachten op de dood. Misschien liggen de wereld van de folk, blues en kleinkunst dichter bij elkaar dan je denkt. Verlies, verlangen en de kleine tragiek van het leven. Verhalen over gewone mensen en hun lot. Wij vaker een piano, zij liever een gitaar. Maar altijd gewapend met rake zinnen en een flinke dosis ironie.   

Ergens tussen de Jordaan en Mississippi, in de wachtkamer van de dood, staan Heijmans & Vrienten met hun sterke band. En terwijl ze wachten op de dood, gaan ze leven. 

Maarten Heijmans en Xander Vrienten ontdekten hun gedeelde liefde voor muziek uit het Amerikaanse zuiden tijdens hun samenwerking in de musical Hadestown. Als twee muzikanten die genoeg hebben aan een woord. Of een klank. Zolang ze blues, folk, jazz en de kleinkunst maar kunnen combineren. Dat doen ze in Wachten op de dood. 

Of deze voorstelling een pauze heeft is nog onbekend.

Ook interessant voor jou