zo 09 mei 2027

Marijke de Gruyter & Nicolien de Jong
Marijke de Gruyter & Nicolien de Jong
toneel
di 30 mrt 2027
Richard III
Richard wil de totale macht. Hij is een meester in manipulatie en windt je op subtiele wijze om zijn vinger. Met leugens, intriges en moorden ruimt hij iedereen uit de weg die tussen hem en de macht staat. Je ziet Rick Paul van Mulligen als koning Richard III: de grootste klootzak die Shakespeare ooit schreef.
De bittere wraak van een buitenstaander
Richard voelt zich vernederd en buitengesloten door de maatschappij. Gedreven door woede smeedt hij een plan om wraak te nemen. Met mooie woorden en charme misleidt hij iedereen; van het volk tot zijn eigen familie. Richard is bereid de hoogste prijs te betalen, maar weet hij de macht ook vast te houden als hij hem eindelijk bezit?
Now is the time of monsters
Regisseur Noël Fischer: “Ik las een citaat uit de jaren dertig: ‘The old world is dying, and the new world struggles to be born: now is the time of monsters.’ Ik zie dat terug in Richard III van Shakespeare, maar ook in de machtswellust, controledrift en narcistische spelletjes van autocratische politici.”
Met Rick Paul van Mulligen in de titelrol en een sterke cast zie je een scherpe en donkere voorstelling. In de Schouwburg ontvouwt zich een strijd waarin woorden verleiden en vernietigen.
Of deze voorstelling een pauze heeft is nog onbekend.
zo 09 mei 2027

Bram Willems
di 03 nov
SHOTBYHALIE